Як мастильні матеріали впливають на надійність обладнання.
Як відомо будь-яка спеціальна техніка, складається з великої кількості рухомих деталей, які потребують мастила. Більшість поломок спеціального обладнання відбувається внаслідок попадання твердих забруднень у вузли тертя, точніше, зазори між деталями.Крім того, частинки, що потрапляють, діють як абразив і різко прискорюють процес зношування тертьових поверхонь. Важливо розуміти, що саме конструкція вузла тертя, якісне ущільнення, правильна робота системи фільтрації мастила багато в чому визначають термін його служби.
Проте, випадки, коли вдається в такий спосіб спроектувати вузол, аби повністю виключити влучення у нього забруднень, дуже рідкісні. Тому найчастіше властивості мастильного матеріалу – товщина та міцність масляної плівки між деталями, здатність до герметизації вузла та ін – надають величезний вплив на термін служби агрегату або механізму. І тут набирає чинності правило: чим більше товщина плівки в порівнянні з розміром твердих частинок, що потрапляють у вузол, тим краще.
Кар'єрна та шахтна техніка в процесі роботи також піддається впливу води, особливо це стосується машин, що працюють у підземних умовах. Численні дослідження та практичний досвід говорять про те, що навіть невелика кількість води, що потрапила у вузол тертя, здатна істотно скоротити термін його служби. Особливо виразно проявляється вплив води термін служби роликових підшипників.